غذایی ,تامین ,آلودگی ,دسترسی ,تولید ,کاشت ,سازمان متولی ,داشته باشند ,صورت صحیح ,غذایی ویرایش ,غذای کافینابر تعریف سازمان ملل در سال ۱۹۸۶، امنیت غذایی را دسترسی همه مردم به غذای کافی در تمام اوقات برای داشتن یک جسم سالم می‌دانند. طبق این تعریف موجود بودن غذا، دسترسی به غذا و پایداری در دریافت غذا سه عنصر اصلی می‌باشند. .[۱]

امنیت غذایی[ویرایش]

امنیت غذایی و ایمنی غذا از واژههایی مهم و کاربردی است که امروزه در اسناد توسعه ای به آن پرداخته شده‌است و از سوی مسوولان به کار گرفته می‌شود. امنیت غذایی به دسترسی همه افراد یک جامعه، در تمام ادوارعمر به غذای کافی و سالم برای داشتن زندگی سالم و فعال گفته می‌شود و در آمد خانوار از عوامل مهم در تامین امنیت غذایی در یکنظام اجتماعی می‌باشد. عامل مهم دیگر در تامین امنیت غذایی جامعه، ذائقه و دانش تغذیه‌ای خانوادهها در نحوه تخصیص بودجه برای تهیه بهترین نوع غذای در دسترس و چگونگی تقسیم غذا در خانواده می‌باشد. امنیت غدایی زمانی تامین می‌شود که سرانه سبد غذایی خانواده به صورت صحیح انتخاب و تهیه شود، برای افراد خانواده کافی و به صورت صحیح طبخ شود تا عناصر و مواد غذایی سالم و صحیح به سلولها و اندام‌های بدن برسد. برای تامین امنیت غذایی در یک کشور و نظام اجتماعی باید سازمان‌ها و نهادها با هم همکاری داشته باشند و با هماهنگی یک سازمان متولی امنیت غذایی، بر تولید یا واردات مواد و محصولات غذایی، آموزش و تبلیغ و آگاهی دادن به جامعه و سیاست گذاریهای کلان اقتصادی نقش ایفا کنند. سازمان متولی امنیت غذایی باید نسبت به نوع مواد غذایی، میزان و قیمت آنها همیشه مطلع باشد و بررسی کند که همه مردم از نظر فیزیکی به این غذا دسترسی داشته باشند و درآمدشان به قدری باشد که بتوانند این غذا را بخرند و این سازمان در صورت بروز بحران باید زنگ خطر را به صدا در آورد و اندازه گیری این امنیت را بر عهده بگیرد.

ایمنی غذایی[ویرایش]

ایمنی غذایی یعنی اطمینان از اینکه غذایی که مردم جامعه استفاده می‌کنند بطور کامل سالم و فاقد هرگونه آلودگی باشد؛ این آلودگی می‌تواند شامل آلودگی میکروبی، انگلی و یاشیمیایی باشد. بررسی‌های علمی نشان می‌دهد که در دهه‌های اخیر با گسترش تکنولوژی و افزایش مصرف افزودنی‌ها، آفت کشها، آنتی بیوتیکها و هورمونها در تولید مواد غذایی درکشورهای در حال پیشرفت، اثرات سوء و انکارناپذیری بر سلامت انسان‌ها بوجود آمده‌است. این آلودگی‌ها و بیماری شامل بروز انواع ناهنجاری‌های مادرزادی و سرطانها به ویژه در کودکان می‌باشد. براساس آمار، میزان وقوع مسمومیتهای ناشی از آلودگی غذا در کشورهای در حال پیشرفت ۱۳% بیشتر از کشورهای صنعتی است.

امنیت غذایی  با تولید محصول سالم و ارگانیک در شهرها از مهمترین مسائل روز در جهان می باشد

که تیکی از مهمترین راه حل ها برای تأمین غذا ، تولید محصولات کشاورزی در شهرها  می باشد 

که با آموزش و ایجاد امکانات کاشت در فضاهای شهری ،خانگی و طبقاتی می توان بسیاری از تولیدات سالم را برنامه ریزی کرد .

بام ها یک سوم هر شهر را در دل خود دارند که بهترین فضای  کاشت   را می توان در آنها ایجاد کرد .

یک سوم دیگر را در پارک ها ، حاشیه های بزرگراه ها و محوطه های اطراف و کلا فضاهای سبز ، میتوان یافت 

که بسترهای بسیار مناسبی جهت ایجاد باغهای طبقاتی و کاشت های عمودی می باشند .

میتوان ساختمان های کاشت طبقاتی ساخت و با روش های نوین بهترین شرایط تولید را یحاد نمود 

c0k_امنیت_غذایی_در_ایران.jpg

منبع اصلی مطلب : ماتریس زمین
برچسب ها : غذایی ,تامین ,آلودگی ,دسترسی ,تولید ,کاشت ,سازمان متولی ,داشته باشند ,صورت صحیح ,غذایی ویرایش ,غذای کافی
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : امنیت غذایی